Není vlna jako vlna

Není vlna jako vlna, není pletení jako pletení

Merino mania (complet)

 

Psala jsem to už do katalogu a napíšu to i sem: když chodím po obchodech s vlnami, málokdy natrefím na něco jiného než na akryl. Jakoby se akryl stal jediným materiálem, se kterým stojí za to plést...

Já ten akryl koupila. Říkala si, že to bude mít důvod, je to asi lepší než vlna, nebude to kousat (to asi hlavně), hodí se to do pračky, všechno bude jednodušší… a víte co? Nekousalo to. To je fajn. Jenže s vlnou je to takový, že ta dobrá taky nekouše.

Víte, že se akryl dostal do prodeje díky tomu, že jeho výroba je levnější než výroba přírodních (a opravdových) vln? Akrylová příze dokáže vykouzlit možná víc barev, protože se jednodušeji barví, ale co se týká vlastností, ještě se nepřišlo na takové složení, které by nahradilo nejen vzhled, ale taky vlastnosti. V akrylových svetrech se pořád budeme potit, pot nás bude studit, pořád do sebe nasává pachy, a tak se musí často prát… A člověk se ničím neliší – jestli si uplete svetr z akrylu nebo si ho koupí v obchoďáku, v tom moc rozdílu není. Ale běžte si koupit do obchoďáku svetr z merino vlny, z kašmíru, z mohér, hedvábí, egyptské bavlny,…. nenajdete. A proč? Protože ten akryl je prostě levnější.

A proto, jestli chcete plést a dávat extra hodnotu těm hodinám a hodinám práce, zkuste vybrat pro nový pletený výrobek něco nového.

Něco, co se neprodává v každém obchoďáku.

Oceníte to nejen vy, ale taky se tyto výrobky úplně jinak prodávají (pokud se pro to rozhodnete).

Jednoduše – v záplavě akrylových svetrů bude ten váš například z baby merina skutečně vynikat.

Více o tom, k jakým přízím se u nás můžete dostat, najdete i zde.

 

Zpět do obchodu