Pletení a háčkování

Pojďte vyzkoušet příze, které jsou natolik rozdílné, jak jsou rozdílné materiály, ze kterých se vyrábí. Není to jen o barvě, je to o vlastnostech, které má výsledný svetr, deka, čepice, šála,... Ještě se nevynalezla umělá látka, která by dokázala tyto materiály nahradit. Jinak se z nich plete, při pletení "nevržou", a je prostě jiné, když si na sebe oblečete svetřík z akrylu nebo například z merino vlny, která pohlcuje vlhkost, ve které se člověk nepotí, není mu horko, je mu prostě dobře. Nemusíte kvůli tomu utrácet tisíce, pokud ovšem umíte plést a dokážete si takový svetr uplést sami. Stejně tak je obrovský rozdíl, jestli se miminko přikryje dečkou z akrylu nebo z baby alpaky.   

Všechny příze, které tady nabízíme, mají certifikát Oeko-Tex (číslo 25.3.0110), Standard 100, Class 1. To znamená, že příze byla testována a shledána zcela bez obsahu nebezpečných i škodlivých chemikálií a lidé ji mohou bez obav používat. Class I je nejvyšší stupeň certifikace, který zaručuje nezávadnost této příze a její vhodnost na výrobky pro miminka a malé děti (0-3 roky).

Příze jsou dodávány z norské firmy DROPS, která dlouhodobě vyrábí příze z přírodních materiálů s vynecháním umělých vláken, případně s jejich pouhým přídavkem. Příze si tak zachovávají jedinečné vlastnosti konkrétních materiálů, ze kterých jsou skány a upraveny pro naše použití. 

A z čeho můžete vybírat? Níže uvádíme přehled materiálů, ze kterých jsou vyráběny příze v našem obchodě. Kliknutím na materiál se dostanete na konkrétní příze vyrobené z tohoto materiálu.

 

Bavlna - vybíráme extra příze vyrobené z egyptské bavlny, která je dlouhovláknitá a tím také jemnější než jiné odrůdy (krátkovláknité a středněvláknité). Egyptská bavlna se už dávno nevyrábí pouze v Egyptě, ale název se zažil jako označení pro vysoce kvalitní dlouhé bavlněné vlákno. U bavlny jako u jediné máme v nabídce směsi také s viskózou, lnem či mikro-polyesterem pro jedince citlivé na přírodní materiály.

Vlna - v nabídce najdete vysoce odolnou vlněnou přízi označovanou jako ponožková příze (nenechte se však zmást, vzhledem k tomu, že je z čisté vlny, je také jemnější než běžná ponožková příze), je tady taky speciálka ve formě extra silné vlněné příze na zimu (a tím extra silné myslíme vážně extra silné - pro pletení doporučujeme sílu jehlic č. 12).

Speciální merino vlna - určitě jste o ní už slyšeli. Merino vlna je známá především tím, že si ji může vzít na sebe kdokoli - je velice jemná, nedráždivá, funguje podobně jako termo prádlo - v létě chladí, v zimě hřeje, je prodyšná, nemusí se příliš prát, svetr stačí provětrat. 

Alpaka - další speciální druh vlny, tentokrát z lamy alpaka. Tyto lamy jsou chované hlavně kvůli velmi kvalitní vlně. Udává se, že tato vlna je vlastnostmi podobná prachovému peří. Navíc je lehoučká, nadýchaná a prodyšná.

Mohér - mohér pochází ze srsti angorských koz. Má hedvábný luxusní vzhled, je extrémně odolný. Nemačká se, nevytahuje se, nežmolkuje. 

Hedvábí - ano, máme na mysli pravé morušové hedvábí. Jeho vlákna jsou pevná, jemná a mají jedinečný přirozený lesk. Hedvábí je také známé tím, že v zimě hřeje a v létě chladí. Je antibakteriální. Nabízíme hned u dvou typů příze.

 

A protože k pletení a háčkování nestačí jen samotné příze, níže ještě přidáváme pomůcky, které se vám můžou hodit. :) 

 

Cena

3999
13999
714 05 drops baby merino fuchsiova
Akce
96 Kč –20 %
77 Kč

Růžová barva s odstínem fialové. Barva je jasná, působí velice přirozeně.  

BABYMERINO08
615 01 drops belle bila
59 Kč
BELLE01
drops big merino bezova
Akce
96 Kč –20 %
77 Kč
BIGMERINO19
684 08 drops fabel boruvky
75 Kč

Samovzorovací ponožková příze láká k vyzkoušení. Odolnější než vlna, příjemnější než klasické ponožky. Vyzkoušejte sami - ať vyberete jakoukoli šířku, vzorování bude pokaždé...

FABELPRINT330
drops merino extra fine cerna
Akce
96 Kč –20 %
77 Kč
MERINOEXTRAFINE02
01 DROPS Muskat barva bílá kód 18
59 Kč
MUSKAT18
567 01 drops paris bila
39 Kč
PARIS16
drops polaris cerna
129 Kč –23 %
99 Kč
POLARIS02
drops polaris bezova special mix
129 Kč –23 %
99 Kč
POLARISMIX06
603 01 drops safran bila
43 Kč
SAFRAN17
10 položek celkem
Zpět do obchodu