Pojďme spolu dosahovat stavu flow

Za „flow“ se dá označit stav, kdy člověka nezajímá nic jiného, kdy dělá činnost, která ho baví, ve které vidí smysl, která je pro něho něčím důležitá a zajímavá zároveň. Děti jsou v těchto stavech neustále, u dospělých už to tak jednoduché není. V souvislosti se všemi omezeními, které se nám pořád předkládají a přikazují, máme čím dál méně možností, jak svůj čas strávit tak, aby nám to dávalo smysl. Za extrémně těžké je to potom v panelácích a bytovkách, kde jsou lidé doslova uvězněni hranicemi zdí svého bytu. Nových vjemů je tak čím dál méně a zabavit se jinak než u televize právě tak, aby se dostavil tolik potřebný stav „flow“, je čím dál těžší.

Aby bylo možné navodit stav flow, je třeba, aby činnost, kterou děláme, nebyla zautomatizovaná, abychom v ní viděli smysl, a ideálně, aby to nebylo jen pro krátkodobé potěšení, ale aby to pokračovalo někam dále.

Mým cílem je předkládat právě takové činnosti. Nabízet online věci pro offline svět, takové, které se nám budou líbit, ze kterých budeme mít radost, ve kterých uvidíme smysl. Smysl pro nás samotné.

U nás dostanete sadu nařezaného materiálu, protože víme, že řezat v prostoru, kde je slyšet i spláchnutí WC, je hodně riskantní, pokud si v tom všem chceme udržet přátelské vztahy se sousedy. Taky společně s tím dostanete všechno, co budete potřebovat pro to, aby práce nebyla zkouška nervů – lepidlo, které opravdu dobře drží, štětec, který opravdu k dané práci sedí, kalíšek vyrobený přesně pro účel lepení, svorky větší i menší, abyste doma nehledali kolíčky, které stejně nemají potřebný stisk. A až bude po všem, můžete dané věci používat i dále – klipy, které jsou součástí balení, jsou potom výborné například na zavírání koření nebo těstovin – nehrozí jejich opětovné otevírání, lepidlo se taky nespotřebuje všechno.

Tak pojďte do toho s námi. Není to extrémně jednoduché, ale ve chvíli, kdy se výsledek podaří, máte být na co pyšní. Zvlášť, kdy hotové boxy můžete používat znovu a znovu a po čase zjistíte, že jich máte doma pořád tak nějak málo. Můžete je postupně zdobit, popisovat, vytvářet nové originální věci. A o to jde. Hledejme činnosti, které nás budou posouvat, které nám udrží toho aktivního ducha uprostřed nás. Bez ohledu na to, co se děje „tam venku“.

Zpět do obchodu